نوایاب
آلبوم ها: بیشتر...
آهنگ ها: بیشتر...
هنرمندان: بیشتر...

با خرید عضویت ویژه در نوا یاب، آلبوم های کمیاب و نایاب موسیقی سنتی ایران را دانلود کنید. برای خرید عضویت ویژه ابتدا از این لینک ثبت نام کنید و پس از ثبت نام از این لینک عضویت ویژه را خریداری نمایید.

تا روشنی ها

تا روشنی ها

سبک: با کلام > سنتی

تاریخ انتشار: بهمن 1395

ناشر: نغمه ساز آواز

هنرمندان

"تا روشنی ها" نام جدیدترین اثر فردین کریم خاوری نوازنده تار و سه تار و آهنگساز موسیقی ایرانی است. " تا روشنی ها" اولین اثر جناب کریم خاوری است که به صورت باکلام اجرا شده است و خوانندگی آن برعهده رضا کسروی بوده است. همانند اکثر کارهای این آهنگساز و نوازنده به دنبال فضای سنتی کامل در این اثر نباشید. در ابتدای آلبوم با تصنیف "بهار دلکش" مواجه خواهید شنید. از نظر نگارنده خواندن این تصنیف که بارها به شکل های بهتری توسط خوانندگان اجرا شده است در این اثر در همان ابتدا در ذوق شنونده می زند. در ادامه با دو قطعه "آواز ضربی" و "غزل" که هر دو در مایه ابوعطاء هستند فضایی جدید را تجربه خواهید کرد و قطعاتی سازی و آوازی مانند را خواهید شنید که البته از فرم سنتی به دور هستند. به طور کل کارهای جناب کریم خاوری فضایی جدید را برای شنونده تداعی می کنند و از نظر نگارنده بخش های بی کلام این آلبوم همانند قطعات 2 و 3 بسیار زیباتر از بخش های باکلام هستند.

ساز دف در این آلبوم با نوازندگی برادر بزرگتر جناب فردین کریم خاوری یعنی استاد مهرداد کریم خاوری نقش مهمی را ایفا می نماید. پس از قطعات 2 و3 به  قطعه ی "تا روشنی ها" را با شعری از فریدون مشیری خواهید شنید که از نظر نگارنده قوی ترین بخش باکلام آلبوم محسوب می شود. پس از چهارمضراب و سپس سه قطعه باکلام را در مقابل خواهید داشت. در انتها قطعه "ارغوان" با شعری از هوشنگ ابتهاج را خواهید شنید. 

نوازندگان :

مهرداد کریم خاوری : دف، دایره، تنبک

فردین کریم خاوری: سه تار، سه تارباس و تارباس

مهرداد دریایی : کمانچه

فردین لاهورپور : نی

یلدا نوبخت : سه تارباس و اسپرینگ درام

مسعود صادقی : سه تارباس

تمامی آلبوم های موجود در نوا یاب به رایگان قابلیت شنیدن با کیفیت 64kbps را دارند. آلبوم های قدیمی و آلبوم های منتشر شده در خارج از کشور و آلبوم هایی که در بازار موجود نیستند و گزینه "دانلود آلبوم" برای آنها فعال است ، با عضویت ویژه قابل دانلود هستند. برای دیدن لیست آلبوم های قابل دانلود اینجا کلیک کنید.

آلبوم های دیگر فردین کریم خاوری

نوا یاب امکان شنیدن آثار موسیقی ایرانی را با کیفیت 64kbps میسر کرده است. نوا یاب هیچ اثری که در سایت های خرید قانونی و بازار موسیقی قابل تهیه توسط علاقمندان باشد را جهت دانلود ارائه نداده است و آثار فقط قابل شنیدن با کیفیت 64kbps می باشند که مسلماً باتوجه به پایین بودن کیفیت ارائه شده جهت شنیدن، مانعی جهت خرید نیست بلکه مشوق و ترغیب کننده است. صرفاً آثاری جهت دانلود قرار گرفته اند که قابل دانلود قانونی نیستند و یا در بازار نیز وجود ندارند. در انتها نیز نوا یاب در صورت درخواست ناشرین و هنرمندان اثر، در اسرع وقت آلبوم مورد نظر را از روی سایت حذف خواهد کرد. نوا یاب سعی کرده است با ارائه آثار موسیقی در کنار بیوگرافی هنرمندان و معرفی سازها و همچنین ارائه آثار قدیمی موسیقی اصیل ایرانی را هرچه بیشتر اشاعه دهد.