نوا یاب : دانلود موسیقی سنتی
جستجو در میان بیش از پانصد آلبوم موسیقی
بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/یا رب مباد کس را مخدوم بی عنایت

دانلود آلبوم “یقین گمشده” اردشیر کامکار

  •   4,206 بازدید
  •   ۱ دیدگاه
خواننده ندارد
آهنگساز موسیقی محلی
نام آلبوم یقین گمشده
تعداد ترک 10
فرمت MP3
کیفیت 128
سَبک سنتی,بیکلام,محلی
حجم 53 مگابایت
توضیحات

“یقین گمشده” اثریست مربوط به موسیقی محلی کردستان با اجرای ساز کمانچه و دف که توسط استاد اردشیر کامکار و زکریا یوسفی نواخته شده اند و در آن ۱۰ قطعه ی کردی قدیمی و معروف به زیبایی اجرا شده اند. زکریا یوسفی را باید در اجرای این آلبوم بیشتر سهیم دانست چرا که با داشتن آلبوم هایی نظیر “شارو” و “روژیار” در کارنامه ی کاریش میتوان متوجه شد که وی در اجرای ترانه های کردی عزم جدی ای داشته است و با همراه کردن اساتید اردشیر و ارسلان کامکار سعی داشته است کاری پر بار تر ارائه دهد. در هر صورت “یقین گمشده” برای علاقمندان به موسیقی سنتی بی کلام ، موسیقی محلی کردستان و موسیقی کمانچه زیبا و شنیدنی است. امیدوارم لذت ببرید.

استاد احمد پژمان در رابطه با این آلبوم و نوازندگان آن می نویسند : 

بدور از هرگونه تعارف باید بگویم که این موسیقی ایران است و اردشیر کامکار فرزند خلف او. صرف نظر از مرزهای جغرافیایی و قومیت های موجود در گستره ی ایران. اردشیر کامکار را می توان در زمره تاثیرگذارترین و برجسته ترین نوازندگان کمانچه در چند دهه اخیر ایران بشمار آورد که الگویی شاخص برای نسل های پس از خود نیز بوده است. زحماتی را که ایشان برای کمانچه و تکنیک های آن کشیده است بر کسی پوشیده نیست. شناخت بیشتر من نسبت به ایشان در موسیقی فیلم “باران” بود که با من همکاری داشتند و اجرای جمله ای به موتیفی کوتاه که آن چنان با فهم بالای موسیقی و احساسش آن را نواخت که همگی را تحت تاثیر قرار داد و آنجا بود که برای من اردشیر ، اردشیر شد. تم های استفاده شده از مناطق مختلف کردستان با ذوق و سلیقه خاصی بسط و گسترش داده شده و نوازندگی هر دو هنرمند و تلفیق کمانچه و سازهای کوبه ای بطور عالی و با مهارت انجام شده است.

و نیز زکریا یوسفی ، که سالهاست ضبط سازهای کوبه ای آلبوم ها و آثارم به عهده او بوده و با ایشان همکاری مستمر داشته ام. او از نوازندگانی است که در زمینه ریتم زحمات فراوانی کشیده است و آثار صوتی و تالیفی ارزشمندی از او دیده ام ، که یکی از آن نمونه ها کتابیست که در خصوص ریتم های مناطق مختلف تالیف کرده و بسیار مورد تایید و تقدیر من می باشد. مرداد ۱۳۹۳ »